32. kolo ST extraligy

04.12.2005 Celý región

HK 36 Skalica - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)\r\nGóly: 28. Benák (Vala, T. Višňovský), 34. Jarolín (R. Hartmann, R. Školiak), 51. T. Višňovský...
HK 36 Skalica - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 28. Benák (Vala, T. Višňovský), 34. Jarolín (R. Hartmann, R. Školiak), 51. T. Višňovský (Jozef Liška) - 20. J. Faith (Martin Segľa, Javín), 39. Jasovský (Halaj), 52. M. Haščák (J. Faith), 53. J. Faith (P. Segľa), 60. Kroták (J. Faith)

vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Javín (Poprad) 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Poljakov (Rus. ) - Horínek, Tvrdoň
2300 divákov

Od začiatku zápasu hrali obe mužstvá s plným nasadením a hra sa drobila v osobných súbojoch, čo sa odzrkadlilo aj sériou vylúčení. Domácim sa však nepodarilo využiť presilové hry a gól nestrelili ani v 18. min, keď Jarolín z bezprostrednej blízkosti prestrelil popradskú bránku. Naopak boli to hostia, ktorí v záverečnej minúte po prečíslení skalickej obrany sa ujali vedenia gólom Faitha. V druhej časti hry sa obraz hry zmenil, Skaličania svoje úsilie korunovali vyrovnávajúcim gólom Benáka. V 34. min sa dobre zorientoval Jarolín a dostal domácich do vedenia. Záver tretiny však patril hosťom a Jasovský vyrovnal na 2:2. V záverečnej tretine sa hostia často dostávali do brejkov, ktoré dokázal aj využiť. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale pri power-play rozhodol o výsledku Kroták.

Pavel Pazourek, tréner Skalice: \"Dnešný zápas a prístup niektorých hráčov ma sklamal. Ako keby sme my boli v tabuľke na 2. mieste a mali viac bodov. Zápas sme stratili vlastnou nezodpovednosťou a neochotou hrať pre mužstvo. Dúfam, že si to hráči uvedomia, že takýmto prístupom sa zápasy vyhrávať nedajú. \"
Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Zápas sme začali ospalo. Vedeli sme, že Skalica hrá doma dobre a dokáže si vytvoriť tlak. Domácim patrila prvá tretina, ale dostali sme sa do vedenia my. Toto vedenie hráčov akoby uspokojilo a v druhej tretine sme zrazu prehrávali 1:2. Až potom sme začali hrať svoju hru a využili rýchle protiútoky, čo rozhodlo. \"

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Pohanka (Kövér), 52. Kopecký (M. Šterbák) - 14. Kmiť (P. Bartoš, Dravecký)
vylúčení: 4:6 na 2 min
rozhodovali: Lokšík - Gašparík, J. Višňovský
1313 divákov

MHC Martin - MsHK Žilina 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Gól: 45. T. Jaško (Klepáč) - 12. Krajči (Gálik, I. Droppa), 19. S. Gron (Hreus, Michel Miklík), 32. Kusovský (Ficenc, M. Gálik), 40. S. Gron (Dlouhý, Jabrocký)
vylúčení: 4:5 na 2 min
presilovky: 0:2
rozhodovali: Marušin - Bednár, Kubuš
2500 divákov

HKm Zvolen - HK Dynamax Nitra 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 20. Weissmann (Šechný), 27. Cibuľa (Gašpar, Hanzal), 28. Šechný (Weissmann), 46. Paciga (Weissmann), 65. Weissmann - 8. Ľ. Kolník (Kollár, M. Kováčik), 24. J. Mihálik (Petrina), 40. Kollár (D. Milo), 58. M. Štefanka (Hruška, T. Chrenko)
vylúčení: 7:4 na 2 min
rozhodovali: Ország - Gajan, Grečko